Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Дата: 15 березня 2021 о 11:35, Оновлено 14 квітня 2021 о 17:26

Дев'ята школа - світ науки і добра
Живе і діє вже десятки років
Для вчителів і учнів завжди дорога,
Бо провели у ній прекрасні роки.
Ти, рідна школо, ніби зовсім не стара,
Хоч за спиною в тебе довгі роки
Для нас ти будеш вічно молода,
До тебе поспішають наші кроки

У 1884 році тут було відкрите сільське однокласне початкове народне училище. Воно розміщувалося в найманому будинку . На 1893 рік в училищі навчалося 45 хлопчиків та 5 дівчаток.
У 1900 році тут навчалося вже 93 хлопчики та 12 дівчат , у 1903 році - 86 хлопчиків та 17 дівчат . Учителями у різний час були Григорій Іванович Марчевський , Михайло Соловйов , Григорій Миколайович Гордовський . Історія зберегла для нас ім'я священника Павла Гавриловича Завадинського , вчителя Закону Божого . При школі був хор , який співав у церкві . Ним керував Захарій Сташевський. У 1900 році був відкритий клас для дорослих , у якому навчалося 24 чол. У 1913 році було побудоване приміщення нашої школи . Тоді це було Козятинське земське початкове народне чотирьох комплектне училище. Відкрите 15 листопада за старим стилем (28-го за новим) 1913 року. Навчальний заклад знаходився за селом і його довгий час називали «школа на полі». Завідував училищем губернський секретар Василь Євграфович Салган, який отримав освіту в учительській семінарії. Від часу виникнення по 1927 рік у школі було чотирьохрічне навчання . З 1927 по 1940 рік - семирічне навчання .
      З 1940 р. школа стала середньою з десятирічним навчанням . У вересні 1940 р. почав навчання 8-й клас , який був створений з двох попередніх 7х класів .15 липня 1941 року Козятин був окупований фашистами. І в школі був госпіталь. Радянські війська звільнили Козятин 29-30 грудня 1943 року. І уже на початку 1944 року в школу було призначено нового директора.
       Учні старшого покоління, а також жителі Козятина пам'ятають, що під час проведення першотравневихдемонстрацій, колона дев'ятої школи завжди виділялась своєю оригінальністю. Тут були і три богатирі на баских конях, і тачанка з бійцями, і велетенська земна куля, оповита цвітом, і космонавт в ракеті, яка рухалась по орбіті. У школі була пара коней, які використовувались і в шкільному господарстві і під час святкових демонстрацій.
       З 1927р. по 1934р. - школа називалася «Неповна середня трудова школа №1»;
       З 1936 по 1941р.- залізнична школа №31;
       З 1944 по 1956 р. - залізнична школа №9;
       З 1956 по 1960 р. - залізнична школа №47;
       З 1960 р. по даний час - середня школа №9.
       З 1960 р. школа перейшла з віддання міністерства залізничного транспорту у відання міністерства освіти.
       В різний час директорами школи були: Селегей Михайло Федорович, Рибачук Іван Філімонович, Масюк Олександр Андрійович, Колісний Анатолій Якович, Гудзовський Броніслав Адамович. Кожен із директорів вніс частинку своєї праці і душі у виховання і навчання учнів, у благоустрій школи. З лютого 2008 року очолює педагогічний колектив Заїчко Олег Борисович, який продовжує славні традиції своїх попередників.
Багато розумного, доброго, і вічного посіяла наша школа, і воно проросло добрими справами у житті наших випускників. Переважна більшість із них, яку б професію не обрали, стали добросовісними працівниками і просто порядними людьми.
       Багато колишніх учнів своїх дітей і внуків привели навчатися у рідну школу. А деякі випускники не захотіли з нею розлучатися, стали вчителями і повернулися в школу: Шестопал Ганна Трохимівна - вч. математики, Дончук Марія Іванівна - вч. математики, Заїчко Тамара Іванівна - вч. початкових класів, Бугрим Зоя Амбросіївна - вч. німецької мови, Горбунко Валентина Іванівна - вч. початкових класів, Кондратюк Зінаїда Петрівна - заступник директора з н/в роботи, вч. української мови та літератури, Повар Валентина Федорівна - піонервожата, вихователь ГПД , Орловська Надія Костянтинівна - вч. зарубіжної літератури, Мельникова Ольга Миколаївна - вч. історії, Роман Оксана Юріївна - вч. зарубіжної літератури, Марочкіна Наталія Миколаївна - вч. початкових класів.
      Тож живи і процвітай, наша школо, ще багато-багато років !
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.